Zakladajúca listina fóra Free GK2

Pár informácií, prečo toto fórum vzniklo, načo má slúžiť, a čo nové prináša
Zamknuté
gnaag
Administrátor
Príspevky:24
Dátum registrácie:09. Mája 2007 (St) 22:16
Bydlisko:Matej Moško (IKT 2003)
Kontaktovať používateľa:
Zakladajúca listina fóra Free GK2

Príspevok od používateľa gnaag » 09. Mája 2007 (St) 23:48

Fórum Free GK2 vzniká 10. mája 2007 o 0:30 hodine za účelom poskytnúť pre študentov priestor, kde by mohli slobodne prezentovať a zdieľať svoje názory. Táto iniciatíva má korene už v dávnej minulosti, keď vznikli projekty Ghetto k2 (neskôr sa z tohoto projektu stal umelecký portál mladých autorov) a Médium GK2 (projekt sa sľubne rozvíjal, keď však narazil na nedostatky na školskom serveri a technicky, nie vinou jeho tvorcov, zlyhal). Preto sa objavil nápad vychádzajúci z chýb svojich predchodcov.

Chyba prvá: Zle technicky zvolený systém. Blogovací systém Wordpress nepostačuje v takej veľkej miere na vyjadrenie názorov väčšiny študentov, pretože sa stáva neprehľadným. Preto bude Free GK2 fungovať na systéme phpBB (celosvetovo rozšírený systém zahŕňajúci väčšinu internetových fór a diskusií). Poskytne to veľkému množstvu ľudí možnosť vyjadriť sa priamo a bez nutnosti registrácie.

Chyba druhá: Nesprávny hosťujúci server. I keď je školský server Mythos.gk2-po.sk dostatočne stabilný, nedokázal udržať nápor komentárov na portáli Médium GK2. Preto sa po krátkej úvahe zakladateľ rozhodol fórum Free GK2 prevádzkovať na vlastnom preistore, čím sa vyhne nechceným zásahom na značne preťažovanom školskom serveri.

Fórum Free GK2 sa bude snažiť viesť diskusiu nakoľko to bude možné. Preto je nevyhnutné dodržať istú jazykovú úroveň. Práve preto sa zakladateľ rozhodol, že komentáre, ktoré on a jeho moderátorská skupina určí za nevhodné, budú priebežne vymazávané. V tomto bode sa zakladateľ rozhodol pokračovať v trende, ktorý nastolilo Médium GK2
Ak chcete pridávať aj VY svoje výtvory, ktoré nescenzúrujeme (myslím názory, nie vulgarizmy - tie zmažeme) do Media, stačí...


A preto je jediná cenzúra na tomto fóre nazývaná slovná.

Zakladateľ a jeho podporný tím dúfa, že sa táto pravdepodobne dobrá a demokratická iniciatíva bude postupne vyvýjať a bude slúžiť tak študentom ako aj tým ostatným, aby sa osobnostne posúvali vpred.

Zakladateľ: Matej Moško (ten, čo má kľúče od miešačky)

Zamknuté