Strana 1 z 1

Koniec portálu Medium GK2

Napísané: 03. Júna 2007 (Ne) 21:57
od používateľa gnaag
Dnes (3. júna 2007) sa skončila jedna etapa ľudstva. V tento deň boli totiž popreté základné ľudské práva a slobody na základe zneužitia pozície moci. Oficiálny priestor pre študentov na školskom portály Medium GK2 bol zablokovaný. Podľa informácií Free GK2 bol tento priestor zablokovaný na podnet vedenia Gymnázia na Konštantínovej ulici.

Zakladateľovi nezávislého fóra Free GK2 sa podarilo získať na poslednú chvíľu kompletnú zálohu databázy portálu Medium GK2. V najbližšom čase bude dočasne (kým prevádzkovateľ Media GK2 neohlási presun portálu na iný server, prípadne ak to fóru Free GK2 nezakáže) diskusia, kvôli ktorej bol portál Medium GK2 pravdepodobne zablokovaný, zálohovaná na fóre Free GK2. Keďže však nastali mierne problémy, tak sa tu zálohovaná diskusia objaví až 4. júna vo večerných hodinách.

Priebeh zablokovania Media GK2, ako ho sledoval zakladateľ fóra Free GK2 bol nasledovný: V popoludňajších hodinách nastal výpadok internetovej adresy akty.gk2-po.sk Približne o hodinu neskôr (v tom čase zakladateľ fóra Free Gk2 pracoval na zálohe) sa Medium GK2 opäť spojazdnilo, no už bez všetkým známeho článku a diskusie k nemu. Postupne sa na portály zobrazili informácie o cenzúre, čo skončilo tým, že bol portál definitívne zablokovaný.

Zatiaľ je tu na stiahnutie kompletný článok a neúplná diskusia. Keďže zvyšok diskusie je možné získať, no nastali isté komplikácie, objaví sa tu neskôr. (ak proti tomu nebudú od prevádzkovateľa Media GK2 žiadne námietky

A nakoniec pár slov tak od srdca: "Hanbite sa!"

Re: Koniec portálu Medium GK2

Napísané: 04. Júna 2007 (Po) 13:58
od používateľa studenticek
Uplne s tebou suhlasim. cenzura je prejav strachu a slabomyselnosti . prosim vas vsak sa spamatajte(myslim vedenie). bojovat takimto primitivnym sposobom je pod ludsku (aj vasu) dostojnost. vy si fakt myslite ze sa nevytvori novy priestor na kritizovanie dobreho a zleho na gk2. tak sa mylite... internet je silna zbran proti ktorej nemate Vy sancu vyhrat velka 3ka z "kancelarie skoly" .ale inac fak super gesto to zmazanie prispevkov ludi ! na jednotku . to uz ako musite byt ustrachani ze cez vikend sa postarete o zrusenie mile vedenie. coho sa bojite? len seba a vlastnej hluposti sa bojte. nic horsie nemoze byt

Re: Koniec portálu Medium GK2

Napísané: 04. Júna 2007 (Po) 20:31
od používateľa heya
finito ludia s nasou skolou sa neda hrat ideme na vlastny piesocek. tymto sa chccem podakovat gnaagovi, damage-ovi a mojmu bratovi za snahu, ktoru prejavili v tejto zalezitosti. je proste vidno, ze s koplexami niektorych vplyvnych ludi sa neradno natahovat. len skoda, ze si neuvedomuju, ze taketo zachadzanie ludi neumlci, ale vyprovokuje :twisted:
a ked to tak funguje, ze clovek aby sa bal vlastny podpis hodit pod svoj nazor, aby ho hnd neukamenovali nevadi, aj v anonymite sa da pisat. omg

Re: Koniec portálu Medium GK2

Napísané: 16. Decembra 2008 (Ut) 13:13
od používateľa chrobakos
Hmm.. preco vlastne nepokracujete na nejakom "nezavyslom" serveri ?
teda ak ano tak na akom :) ..lebo akty.gk2-po.sk su skratka mrtve:)

Re: Koniec portálu Medium GK2

Napísané: 25. Novembra 2009 (St) 00:43
od používateľa gnaag
No po dosť dlhom čase som sa sem prišiel pozrieť, vymazal spam a prišiel som na to, že tejto téme chýba ukončenie. Alebo možno lepšie povedané, začiatok. akty.gk2-po.sk sú mŕtve. Ani zďaleka to však nie je iba kvôli nezhodám s vedením. Problém je v študentoch. Pokiaľ viem, všetci zakladatelia a prispievatelia (nepočítam sa ani k jedným z nich) sú už istý čas absolventmi GK2, nie aktívnymi študentmi. akty.gk2-po.sk totiž neexistujú preto, že ste si ich nezaložili vy. Bolo by viac než smiešne, ak by o GK2 písali študenti z Bratislavy, Prahy, Brna, či z ktoréhokoľvek iného mesta sveta.

A toto je začiatok. Začiatok pre vás. Nepredpokladám, že sa vám podarí získať priestor na školskej stránke, a ani by som Vám tam žiadnu stránku zakladať neradil. Oproti aktom napríklad ghetto.k2city.eu (predtým ghetto.gk2-po.sk, fungovalo paralelne s aktami) prežilo nielen kvôli svojmu výsostne umeleckému zameraniu ale aj vďaka včasnému odchodu na súkromný server. A presne na tom istom serveri (mojom) Vám ponúkam priestor na nové akt... Nie, na úplne nový, Vám podobný a vaším menom nazvaný portál o dianí na GK2. Ak máte záujem, ponúkam Vám adresu xy.k2city.eu - xy môžete zameniť za teoreticky čokoľvek (prakticky, hádam si rozumieme). Toto je vaša šanca. Teda aspoň jedna z mnohých.