Poplatky a peniaze

Toto nie je veľmi bežné, keďže o vedení vieme najviac práve vtedy, keď je čo najďalej. Teda, ak vyhlásili voľno... Ale nič nie je nemožné.
Zamknuté
gnaag
Administrátor
Príspevky:24
Dátum registrácie:09. Mája 2007 (St) 22:16
Bydlisko:Matej Moško (IKT 2003)
Kontaktovať používateľa:
Poplatky a peniaze

Príspevok od používateľa gnaag » 12. Mája 2007 (So) 18:51

Na konci štvrtého ročníka bola naša trieda 4.D už po druhý krát za pôsobenie na škole požiadaná o zaplatenie poplatku za opravu žalúzií. Zaujímavé pritom je, že sme žalúzie mali za celý čas pôsobenia v triede iba tri mesiace, keď si niekto zlomil nohu a my sme boli dočasne presťahovaní do inej triedy.

Nechcem to veľmi rozoberať, ale ak sa raz za dva roky od všetkých tried na opravu žalízií vyzbiera dokopy 15 krát 800... celých 12 000 korún, mohla by túto vymoženosť dostať každá trieda. Veď občas sa stane, že sa za tie dva roky nejaké tie žalúzie nepokazia.

Ďalšou zaujímavou novinkou je poplatok "za údržbu skriniek". Nebolo by na tom nič zvláštne, nebyť dvoch faktov. Skrinky nám boli veľkoryso prepožičané na začiatku školského roka 2006/2007. Ako odchádzajúci štvrtáci sme tým boli samozrejme potešení. I keď je nepochopiteľné, že sme ich dostali práve my, ktorí sme šatne na poschodí mali celkom vyhocujúce. Z tohto pohľadu je zarážajúce, že vedenie nechalo absolútne dehonestujúce klietky na hlavnej chodbe a prepychové štvrtácke šatne zlikvidovalo. Druhou zaujímavosťou na tom je "kazovosť skriniek." Tá je totiž minimálna.

Poplatok 50Sk už patrí k tým vyšším, teda už neide iba o princíp... Bol by som ochotný zaplatiť túto sumu, ak by ju vedenie nazvalo: "Poplatok za nájom skriniek", no takto som bol nútený zásadovo odmietnuť sponzorovať niečo, čo mi je nepochopiteľné. Veď uznajte sami... za 50Sk sa dajú v lacnejších podnikoch kúpiť dve pivá, alebo jeden tanier cestovín so syrom. Ale v prepočte 50 krát 500 (nie každý má skrinku) je 25 000Sk a za to sa už jeden človek môže stravovať hoc aj dva mesiace a študent bez problémov aj celý rok...
"Akokoľvek kruto hlúpy môže znieť tento verdikt, chcem byť známym svedectvom hlúposti ľudí našej doby. Za cenu dvadsaťtisíc frankov budem mať právo vysmievať sa nespravodlivosti ľudí."
Alcest (Mizantrop): Jean-Baptiste Poquelin Molière

Zamknuté